lek. med. Mateusz Zakrzewski

lek. med. Mateusz Zakrzewski

Lekarz medycyny, absolwent studiów lekarskich Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz zdrowia publicznego. Obecnie podopieczny Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, na którym stale poszerza swoje horyzonty z zakresu medycyny i zdrowia publicznego.

Szeroko pojęte zdrowie publiczne, czyli zdrowie populacyjne, społeczne, było jego pasją od początku styczności z medycyną. Prowadzone badania pokazały, że zarówno wśród polskiej społeczności miejskiej jak i pozamiejskiej zaobserwować można wyraźne deficyty zdrowotne oraz brak fundamentalnej edukacji.

Organizator i moderator wielu konferencji i warsztatów. Pomysłodawca kształcenia i edukowania dzieci i młodzieży w zakresie własnego zdrowia. Promotor hasła: „zdrowie dziecka, zdrowiem wszystkich”. Coach w zakresie ochrony zdrowia, zdrowia publicznego i edukacji prozdrowotnej. Po godzinach, aktywny sportowiec dyscyplin lekkoatletycznych, judoka i miłośnik podróży.
lek. med. Magdalena Maciorkowska

lek. med. Magdalena Maciorkowska

Lekarz medycyny, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Białystoku. Aktualnie związana z pracą naukową pod patronatem Uniwersytetu Medycznego w Białystoku. Uczestniczka licznych konferencji naukowych krajowych i zagranicznych, staży oraz akcji społecznościowych mających na celu promowanie zdrowia oraz edukowanie dzieci i młodzieży.

Obecnie specjalizuję się w pediatrii, dziedzinie medycyny która od początku była jej głównym zainteresowaniem. Jako lekarz szczególnie kładzie nacisk na wcześnie wprowadzaną profilaktykę dziecka, dużą wiedzę i doświadczenie rodziców, które w wielu sytuacjach umożliwią ustrzeżenie się od choroby lub wczesne postawienie diagnozy.

Odpowiednie podejście do każdego pacjenta oraz dokładne przekazanie informacji są kluczem do rozwiązania problemów zdrowotnych.
dr n. med. Ilona Lis

dr n. med. Ilona Lis

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku i Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu kierunku dietetyka. Pracę doktorską poświęconą otyłości i towarzyszącym jej zaburzeniom metabolicznym obroniła na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, uzyskując tytuł doktora nauk medycznych.

Autorka i współautorka publikacji naukowych w czasopismach polskich i zagranicznych tj. m.in.: European Review for Medical and Pharmacological Sciences, International Review of Allergology & Clinical Immunology in Family Medicine i Polski Merkuriusz Lekarski.

Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując w Szpitalu Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnym i Specjalistycznym Zespole Opieki nad Matką i Dzieckiem oraz współpracując z prywatnymi placówkami medycznymi, a także prowadząc liczne spotkania, warsztaty dietetyczne i szkolenia dla pracowników.